W roku szkolnym 2015/2016 w skład Samorządu Uczniowskiego wchodzą:
Przewodniczący: Karolina Gromala kl.IV
Zastępca: Dawid Rainfus kl.V
Członkowie: Marzena Mikołajczyk, Martyna Ścianek, Renata Chlipała, Kamil Opyd, Katarzyna Kołodziej, Wojciech Wąchała
Opiekun: mgr Małgorzata Sadowska
Samorząd Uczniowski w swoim planie pracy kładzie szczególny nacisk na:
"... I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy…”
Jan Brzechwa
Po beztroskich dwóch miesiącach wakacji, uczniowie naszej szkoły tłumnie zgromadzili się 1 września, aby razem z kolegami, nauczycielami i rodzicami rozpocząć nowy rok szkolny. Po uroczystej Mszy Świętej, pani Dyrektor Krystyna Gałysa przywitała wszystkich i omówiła sprawy organizacyjne, następnie uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
W nowym roku szkolnym uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z pracy i nauki oraz wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do wyznaczanych celów.
W roku szkolnym 2014/2015 sprawdzian po klasie VI odbędzie się 01 kwietnia 2015 r.:
część I: język polski i matematyka - godz. 9.00
część II: język obcy nowożytny – godz. 11:45
Sprawdzian 2015 w pigułce:
Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany
Ruszyła V edycja całorocznego konkursu matematycznego dla klas IV-VI, „Klasowy Pitagoras”. Konkurs przeprowadzany jest w czterech etapach, na każdym poziomie klasowym. Do „rywalizacji matematycznej” zgłosiło się 21 uczniów klas IV-VI. Pierwszy etap przeprowadzony został w październiku. Kolejny czeka uczniów w grudniu. Wyniki prezentowane są na gazetce szkolnej. Finał konkursu oraz wyłonienie klasowych PITAGORASÓW w czerwcu.
Już po raz czwarty, klasy IV-VI, przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego LEPSZA SZKOŁA. Program LEPSZEJ SZKOŁY pomaga w weryfikacji wiedzy uczniów z zakresu matematyki, badaniu efektywności nauczania oraz przygotowuje do egzaminów zewnętrznych. Standaryzowane testy, które uczniowie piszą na wejściu, w połowie i na końcu roku szkolnego poddawane są analizie, a wnioski z analizy otrzymanych szczegółowych, zbiorowych i indywidualnych, raportów, stanowić będą wytyczne do pracy nauczyciela dla klasy, jak i poszczególnych uczniów. Wyniki są pomocne w porównaniu i określeniu poziomu szkoły oraz klas na tle Polski, stopnia opanowania wiadomości i umiejętności, określeniu postępów uczniów oraz planowaniu dalszych, efektywniejszych działań. Z kolei uczniom, raporty indywidualne, dostarczają informacji na jakim poziomie się znajdują (w skali staninowej), wytyczne nad czym muszą popracować, możliwość porównania swoich wyników z wynikami rówieśników w klasie i w Polsce. Klasowa analiza wyników na tle Polski ma na celu m.in. motywację do pracy. Prócz tego indywidualne raporty pozwalają nauczycielowi przeanalizować rezultaty poszczególnych uczniów oraz całej klasy na tle wyników ogólnopolskich. Testy i raporty są dobrym materiałem wdrażającym uczniów do samokontroli oraz przygotowującym ich do testów zewnętrznych - typem zadań nawiązują do nowej formy testu kompetencji 2015.
Od września 2014 roku, klasa I przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, który będzie realizowała w cyklu trzyletnim; zajęcia będą kontynuowane w klasie II i III. atrakcyjnych form zajęć Prowadzone są przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciela wychowania fizycznego w wymiarze jednej godziny tygodniowo.
Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:
O PROGRAMIE:
Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny.
Bloki te to:
Zaproponowane sprawności będą prowadzone przez nauczycieli w ciągu trzech lat nauki w klasach I–III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko.
W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Odznaki realizatorzy programu wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.