27 listopada 2018r. odbyła się andrzejkowa dyskoteka szkolna dla klas IV – VIII. Prócz tanców, zabaw i tradycyjnych wróżb andrzejkowych (serca z imionami, kubki, numerologia) uczniowie mieli możliwość zakupu słodkich specjałów przygotowanych przez Mamę przewodniczącej naszej szkoły – Panią Gromala.
Natomiast dnia 28 listopada w kl. 1-3 zgodnie ze szkolną tradycją odbyły się andrzejki. Wróżby z udziałem wróżek zostały przeprowadzone w klasach - nie zabrakło tradycyjnych wróżb, np. który but pierwszy wyjdzie za próg sali, ale pojawiły się też nowe wróżby: z koralikami i z monetą. Następnie dzieci tańczyły w rytm piosenek. Na koniec czekała biesiada smakołyków przygotowana przez uczniów i ich rodziców. Zabawa była na 102!!!
W piątek 12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Wśród zaproszonych gości obecni byli Nauczyciele i Pracownicy wraz z Panią Dyrektor na czele. Honorowym gościem była Pani Zofia Kuchnia - pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Kamienica. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor Krystynę Gałysa wszystkich zgromadzonych Nauczycieli, Pracowników i Uczniów nastąpił bardzo miły akcent. Pani Zofia Kuchnia wręczyła dyplomy i nagrody naszym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Po oficjalnej części głos przejęli uczniowie, którzy zaprosili wszystkich na „lekcje z przymrużeniem oka”. Program artystyczny został przygotowany przez Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunem p. Haliną Syjud. Młodzi aktorzy z klasy V zaprezentowali krótkie humorystyczne scenki z życia szkoły. Wraz z naszymi piątoklasistami przebrnęliśmy kabaretowo przez lekcję języka polskiego, matematyki, chemii, biologii oraz lekcję wychowawczą. Nie zabrakło również zabawnych dialogów prowadzonych przez uczniów w czasie przerw lekcyjnych. Pięknym akcentem występu przed zacnymi gośćmi było zaśpiewanie piosenek o nauczycielach i dla nauczycieli w wykonaniu klasy VI. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Justyna Banach – nauczycielka muzyki w naszej szkole. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty oraz okazjonalne upominki w postaci magnesów wszystkim pracownikom naszej szkoły. Całość zakończyła się chóralnym „Sto lat” w wykonaniu całej społeczności szkolnej.
Zapomnijcie o wybrykach i wyskokach,
O tym, co my zepsuliśmy w mgnieniu oka.
Przepraszamy za te figle, za te psoty,
Przepraszamy za problemy i kłopoty.
Przepraszamy za te wszystkie przykre dni,
Pamiętajcie, że co złego, to nie my.
Dziś błagamy o chwileczkę zapomnienia
I prosimy Was, przyjmijcie te życzenia:
Dziękujemy za naukę czytania i pisania i za kodeks zabraniania
Za tabliczkę mnożenia i za bujne marzenia
Za wędrówki w nieznane i za bitwy wygrane
Za sportowe rozgrywki, za ludowe przyśpiewki
I za piątki i szóstki,za minusy i plusy
Za pochwały, nagany, za cenzurki z paskami
I za WIEM, UMIEM, CHCĘ, i za KIM BYĆ, JAKIM BYĆ,
Za naukę „JAK ŻYĆ”. Dziękujemy.
Stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości uczciliśmy przepiękną akademią, która odbyła się 9 listapada 2018r. Przed godziną 11.00 do naszej szkoły przybyły Panie z Klubu Seniora w Kamienicy, które przypomniały nam wspaniałe pieśni i piosenki patriotyczne. Natomiast o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna wraz z Seniorkami uroczyście odśpiewała nasz Hymn Narodowy. Następnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni Pani mgr Elżbiety Kuziel. Zapraszamy do galerii, gdzie jeszcze raz możemy przeżyć te wspaniałe podniosłe chwile.
W dniu 11 listopada Poczet Sztandarowy oraz Delegacja Uczniów Szkoły wzięła udział w gminnych obchodach 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wraz z innymi delegacjami i pocztami uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z okazji tak wspaniałego święta. Następnie udaliśmy się pod odnowiony Pomnik Grunwaldzki, gdzie uroczyście został odsłonięty i poświęcony obelisk ufundowany z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Ten wspaniały dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
W dniu 9.11.2018 r., w ramach uroczystości 100 lecia Odzyskania Niepodległości, przystąpiliśmy do akcji bicia rekordu w śpiewaniu hymnu. Dokładnie o godz. 11:11-137 uczniów i 23 nauczycieli naszej szkoły oraz 18 Pań ze Stowarzyszenia Seniorów w Kamienicy odśpiewało 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".
5 października 2018 roku naszą szkołę odwiedził przedstawiciel Rady Gminy Kamienica – Pan Hilary Mateusz Majewski. Dzień wcześniej został on laureatem plebiscytu SAMORZĄDOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 w głosowaniu Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Mieliśmy możliwość zobaczyć i potrzymać w dłoni to honorowe odznaczenie.
Spotkanie z Radnym Gminy Kamienica przybliżyło nam cele i zadania naszych lokalnych samorządów. Pan Majewski w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam o roli, jaką gminy, powiaty i województwa pełnią w naszym codziennym życiu, aby nam - zwykłym obywatelom - żyło się lepiej. Pod koniec spotkania był czas na zadawanie pytań. Uczniowie chętnie pytali naszego gościa, a jego odpowiedzi przeplatane były ciekawostkami i anegdotami związanymi z jego działalnością.
W dniu 26 września 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych „DO HYMNU w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości”. Nasi uczniowie od początku roku szkolnego sumiennie i z ogromnym zaangażowaniem ćwiczyli konkursowe pieśni patriotyczne: „Mazurek Dąbrowskiego” - nasz hymn narodowy, „Marsz Polonia” oraz „Rotę”. Komisja konkursowa była zachwycona wykonaniem tychże pieśni przez naszą społeczność szkolną.
Wakacje już za nami. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy. Wszystkim pracownikom naszej Szkoły życzymy wytrwałości i sukcesów w trakcie realizacji podejmowanych działań, a uczniom – rozwijania pasji i zainteresowań, rodzenia się przyjaźni oraz zdobywania umiejętności, które wykorzystacie w przyszłości.
Późnym wieczorem w sobotę 19 maja 2018 r. uczniowie klas IV – VII z Kamienicy oraz klasy VII z Zalesia wraz z opiekunami wyjechali w kierunku Jarosławca, by rankiem przywitać się z naszym morzem. Pierwszy dzień pobytu minął nam bardzo szybko. Po spacerze brzegiem Bałtyku udaliśmy się na wędrówkę po uroczych zakątkach Jarosławca.
W drugim dniu pobytu na zielonej szkole pojechaliśmy na wycieczkę do Darłowa i Darłówka. Zwiedzaliśmy tu XIV-wieczny Zamek Książąt Pomorskich – dawną siedzibę król Eryka. Ten potężny władca panował nad Pomorzem i całą Skandynawią oraz był nieustraszonym piratem, który za swojego życia zgromadził niezliczone skarby. Na Staromiejskim Rynku podziwialiśmy Pomnik Rybaka – jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Darłowa. Następnie szukaliśmy różnych ryb Morza Bałtyckiego, których nazwy i postacie zostały wyryte na chodnikowych płytach wokół pomnika. Byliśmy również w Kościele Mariackim – XIV-wiecznej świątyni, we wnętrzu której znajduje się Mauzoleum z sarkofagiem Króla Eryka. Największą atrakcją tego dnia był rejs statkiem po Morzu Bałtyckim.
Kolejny dzień pobytu pozwolił nam na zapoznanie się ze Słowińskim Parkiem Narodowym. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego SPN w Smołdzinie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć faunę i florę tego niesamowitego miejsca w Polsce. Następnie udaliśmy się na niezwykle wyczerpującą wycieczkę po ruchomych wydmach. Pogoda była przepiękna tego dnia, więc wędrówka przez niekończący się piasek była dla nas nie lada wyzwaniem. Jednakże warto było zmęczyć się trochę, by zatęsknić za morzem idąc po wydmach. Wówczas spacer brzegiem morza, od którego wiał orzeźwiający wiaterek był dla nas najwspanialszą nagrodą. Ostatnim etapem wędrówki był spacer przez sosnowy las. Atrakcją wieczoru było ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Czwarty dzień w Jarosławcu rozpoczęliśmy od plażowania, by po południu zrelaksować się w Aquaparku w Darłówku. Piasek i woda – tylko tyle lub aż tyle potrzebne jest nam do szczęścia. Do tego jeszcze odrobina ciepła i mnóstwo słońca.
Ostatni dzień pobytu w Jarosławcu to spacery po jego uroczych zakątkach oraz plażowanie. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam zwiedzenie Motylarni, Papugarni oraz Labiryntu Luster. W Motylarni mogliśmy podziwiać przepiękne różnobarwne motyle. W Papugarni nie tylko podziwialiśmy różnorodne gatunki papug, lecz także mogliśmy je karmić, a one w zamian za pyszne ziarna siadały na naszych ramionach. Ciekawą atrakcją było również przejście przez Labirynt Luster. Gra świateł oraz lustra robiły niesamowite wrażenie. Wieczorem tego dnia bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece z DJ-em.
Następnego dnia rano udaliśmy się w drogę powrotną do Kamienicy i Zalesia. Na kilka godzin zatrzymaliśmy się w Malborku, gdzie zwiedzaliśmy Zamek. Po komnatach i korytarzach zamkowych oprowadzał nas przewodnik ciekawie i barwnie opowiadając o różnych zakątkach tej ogromnej siedziby Krzyżackiej.
Cały pobyt na naszym Bałtykiem był dla nas wspaniałym czasem, tym bardziej że pogoda była przepiękna. Wielu z nas było po raz pierwszy nad morzem, ale mamy nadzieję, że nie ostatnim.
28 marca 2018 r. był szczególnym dniem w naszej szkole. Po parafialnych rekolekcjach i tuż przed Świętami Wielkanocnymi w uroczysty świąteczny nastrój zostaliśmy wprowadzeni za sprawą pięknego montażu słowno-muzycznego. Ta wspaniała inscenizacja została przygotowana przez uczniów klas starszych pod czujnym okiem siostry Katarzyny.
Na zakończenie wspaniałego wydarzenia Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. W tym dniu również zostały rozdane dyplomy i nagrody z wielu konkursów szkolnych, takich jak: „Mam talent”, „Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną”, konkurs plastyczny „Rozmowa pani Wiosny z nałogowcem”. Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy do jeszcze liczniejszego udziału u róznego rodzaju konkursach i akcjach organizowanych przez naszą szkołę.
Dzień 8 marca 2018 r. przez Samorząd Uczniowski został ogłoszony „Dniem krawata i sukienki”. Cała społeczność szkolna została zaproszona do wspólnej zabawy, aby w ten ciekawy sposób świętować Dzień Kobiet i Mężczyzn. Zadaniem żeńskiej części braci uczniowskiej i pracowników szkoły było przyjście w tym dniu w spódnicy lub sukience, natomiast nasi chłopcy i mężczyźni musieli w tym dniu pamiętać o krawacie lub muszce. Wszyscy świetnie się bawili, a dodatkowo dziewczyny zostały obdarowane przez kolegów kwiatami i słodkościami. Aby nie pozostać dłużnym chłopakom, już następnego dnia odwdzięczyły się im słodkimi przysmakami.
W przeddzień pierwszego dnia wiosny 20 marca 2018 r. w szkole odbyła się kolejna edycja przeglądu talentów uczniów naszej szkoły „Mam talent”. W szranki stanęli przedstawiciele prawie wszystkich klas. Cała społeczność uczniowska była zachwycona różnorodnością prezentowanych umiejętności wokalnych, tanecznych, instrumentalnych oraz kabaretowych. Jury w składzie: Pani Dyrektor Krystyna Gałysa, Pani Beatka Twardowska, Rafał Syjud – przewodniczący szkoły oraz Daria Chlipała – przewodnicząca klasy III, miało naprawdę trudne zadanie wyłonienia zwycięzców.
Nagrodę specjalną przyznano najmłodszej uczestnicce – Nikolce Mikołajczyk z zerówki. W kategorii klas I-III zwycięzcami zostali chłopcy z klasy II, którzy zaprezentowali się jak „Babuszki - Staruszki”. Natomiast w kategorii klas IV – VII zwyciężczynią została piątoklasistka Wiktoria Owsianka, która zachwyciła wszystkich pięknym śpiewem. Każdy z uczestników został uhonorowany dyplomem oraz słodkim upominkiem.
Zapraszamy do galerii, by przypomnieć sobie odważnych utalentowanych naszych uczniów. Za rok zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji i mamy nadzieję, że wielu nieśmiałych obdarzonych talentem uczniów zgłosi się do zaprezentowania swoich umiejętności na forum szkoły.
Dzień 8 lutego 2018r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Już od samego rana do szkoły zaczęli przybywać piłkarze, rycerze, kowboje, księżniczki, damy dworu, bohaterowie książek i bajek... - trudno wymienić tu wszystkich. Radosny i zabawny nastrój panujący w trakcie zabawy udzielał się wszystkim, a przepiękne stroje pomysłowo wykonane tylko przyczyniły się do tego, iż ten dzień był niezwykle wyjątkowy. Dodatkową atrakcją prócz pląsów, tańców i zabaw był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Dzień ten również był bardzo pracowity dla Samorządu Uczniowskiego. Już kilka tygodni wcześniej przedstawiciele SU rozprowadzali kartki walentynkowe, które uczniowie wypisywali, ozdabiali i wrzucali do specjalnego walentynkowego kartonu. W trakcie zabawy karnawałowej miała miejsce „Walentynkowa poczta zakochanych/zaprzyjaźnionych”, w czasie której walentynki trafiły do adresatów. Emocji i wrażeń nie brakowało i każdy tylko czekał, kiedy walentynkowi listonosze wyczytają jej lub jego imię.
Ten dzień zbiegł się z Tłustym Czwartkiem, a więc każdy obowiązkowo zjadł przynajmniej jednego pączka. Z tej racji również Samorząd Uczniowski wystąpił z inicjatywą sprzedaży słodkich domowych karnawałowych specjałów w postaci przepysznych faworków. Bardzo serdecznie w tym miejscu dziękujemy Rodzicom za pomoc i wsparcie. Cała akcja zakończyła się wielkim sukcesem i mamy nadzieję na słodką powtórkę tego wydarzenia za rok.
Szczegóły tutaj: REKRUTACJA_TERMINY.docx
W niedzielę 14 stycznia w Gminnym Ośrodku K ultury w Kamienicy już po raz dwudziesty piąty odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych Gminy Kamienica.
W kategorii grup dziecięcych drugie miejsce komisja przyznała dla Grupy Kolędniczej PASTUSZKI z Kamienicy Dolnej, którą przygotowała Pani Dyrektor Krystyna Gałysa. Gratulujemy sukcesu naszym młodym artystom i życzymy dalszych wspaniałych występów.
21 grudnia w naszej szkole był bardzo szczególnym dniem. Wszyscy żyliśmy już atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystym apelu wysłuchaliśmy w wielkim skupieniu fragmentu Ewangelii mówiącego o narodzeniu Bożej Dzieciny, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę oraz składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.
Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszystkie kartki trafiły do osób i instytucji zaprzyjaźnionych z naszą placówką. W tym roku także nasze kartki wzięły udział w licytacji charytatywnej, której celem była pomoc chorej Kasi z Łącka.
Kulminacyjnym punktem tego wspaniałego dnia było przepiękne przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu młodych artystów z klasy V pod czujnym okiem Pani Elżbiety Kuziel.
Dnia 6 grudnia cała szkoła czekała z niecierpliwością na wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja. Ileż było radości, gdy wreszcie się pojawił! Klasy I – III oraz Oddział Przedszkolny przygotowały dla naszego Gościa wiersze i piosenki. W zamian Święty Mikołaj obdarował wszystkich prezentami. Klasy IV – VII zorganizowały sobie również w tym dniu klasowe mikołajki, a więc każdy uczeń naszej szkoły otrzymał w tym szczególnym dniu upominek.
30 listopada w naszej szkole miała miejsce zabawa andrzejkowa. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczą uśmiechnięte i radosne twarze uczniów. Dodatkową atrakcją były tradycyjne wróżby andrzejkowe, które zostały przygotowane i przeprowadzone przez chętnych uczniów z każdej klasy.
15 listopada 2017r. delegacja naszej szkoły z Panią Dyrektor Krystyną Gałysa wzięła udział w uroczystej mszy świętej w Szczepanowicach pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. To rodzinna parafia księdza Radosława Słowika, który 4 grudnia wyjedzie na misje do Boliwii. Będzie współpracować z bp. Antonim Rejmanem, który jest wikariuszem apostolskim w Nuflo de Chavez. Życzymy naszemu drogiemu księdzu Radosławowi wielu łask i owocnej pracy na misjach oraz zapewniamy o naszej modlitwie.
Święto Edukacji Narodowej, które przypada 14 października, jest zawsze okazją do podziękowań, gratulacji, ale także do pewnej refleksji nad pracą nauczyciela. Uroczystość ta, nazywana często Dniem Nauczyciela, upamiętnia rocznicę powstania pierwszego polskiego ministerstwa oświaty, czyli Komisji Edukacji Narodowej.
Dnia 13 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Samorząd Uczniowski wraz z klasą IV przygotował krótki program artystyczny w formie koncertu życzeń – „W ogrodzie wdzięczności”. W humorystyczny sposób poprzez wiersze i piosenki uczniowie wyrazili swoją wdzięczność wszystkim pracownikom naszej szkoły. Ciekawym punktem programu była scenka prezetująca szkołę przyszłości. Na zakończenie akademii przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w imieniu całej braci uczniowskiej złożył wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.