Bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie!
Wyniki konkursu zostały przedstawione przez nasze Jury w składzie:
mgr Aneta Gromala
lic. Ewelina Gałysa
mgr Barbara Kowalczyk
i prezentują się następująco:
I miejsce ZUZANNA OPYD SP nr 2 w Szczawie
II miejsce KINGA WĘGLARZ SP nr 2 w Szczawie
III miejsce JOLANTA WIERZYCKA SP w Zalesiu
Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe!
GRATULUJEMY!!!!
W najbliższym czasie w całym kraju obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Polskie Święto Państwowe - obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone jest pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Oddając należną pamięć bohaterom minionych lat, również na terenie powiatu limanowskiego w dniu 1 marca 2022 roku, odbędą się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Matejki w Kamienicy informuje, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej.
Szczegółowy harmonogram rekrutacji znajduje się na tablicy informacyjnej lub do pobrania TUTAJ
Szkolne mikołajki były w tym roku dniem wspólnej zabawy. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na czerwono lub w mikołajkowych czapkach.
Młodsze klasy gościły św. Mikołaja, zaś starsze zorganizowały klasowe mikołajki, gdzie wręczali sobie przygotowane przez siebie podarunki.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe warte 60 000,00 złotychna zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Za otrzymane środki nasza szkoła zakupiła m.in.: filament, drukarkę 3D wraz z akcesoriami, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, lutownice- stację lutowniczą, kamery przenośne cyfrowe wraz z akcesoriami, statywy z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami oraz inny niezbędny sprzęt do zajęć z techniki.
W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.
Serdecznie zachęcamy Państwa placówki do włączenia się w tę ważną i niezwykle symboliczną inicjatywę. Apel o zapalenie świec pamięci w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego skierował do wszystkich Polaków prezydent Andrzej Duda https://www.youtube.com/watch?v=qk7oaQp7kBg.
01 grudnia wybralismy się na mikołajkowe zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Spacerując podziemnymi korytarzami poznaliśmy legendę powstania kopalni,ciekawostki dotyczące dawnych metod wydobywania soli. Krokomierze pokazały całkiem niezły wynik po 3 godzinach zwiedzania, dlatego z wielkim apetytem zjedlismy obiad 130m pod ziemią :) smakował wyśmienicie!
Delegacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości.
Poczet Sztandarowy:
Amelia Lasyk
Klaudia Kołodziej
Patryk Wiatr
Uczniowie składający wiązankę pod pomnikiem:
Aleksandra Syjud
Izabela Zasadni
Jakub Groń
Tradycyjnie końcem października obchodzimy Dzień Patrona. Jest to zawsze wyjątkowy dzień, co podkreślamy również galowym strojem. Za przygotowanie obchodów odpowiedzialna była klasa 8.
Ósmoklasiści przybliżyli nam historię naszego słynnego patrona "zapraszając" Jana Matejko do naszej szkoły, aby udzielił nam wywiadu. Następnie Nikolya i Gabrysia, wcielając się w role dziadków Patryka i Izy, opowiedzieli nam bogaty życiors Jana Matejki i jego najbliższej rodziny.
29 października miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej szkole w ciągu roku szkolnego- pasowanie na ucznia.
Marcelina, Tomek, Krystian, Ola, Sebastian, Gabrysia, Milena, Wiktoria, Piotruś, Antek, Marcelina, Naomi, Kacper, Oliwier, Wiktoria, Julia, Oliwia, Oskar
to nasi wspaniali pierwszoklasiści, którzy oficjalnie zostali pasowani na ucznia naszej szkoły przez Panią Dyrektor.
W poniedziałek 4 października uczniowie kl. I udali się na wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego "W Zielonym Gaju". Dzieci wzięły udział w wykopkach, a nazbierane ziemniaki można było upiec w ognisku. Wielką atrakcją pobytu były liczne zwierzęta hodowane w gospodarstwie, jak również dawne sprzęty używane w pracy na wsi. Dużo uśmiechu na twarzach dzieci wzbudziły zabawy I konkursy między innymi przeciąganie liny, czy wyścigi w workach.
Cała relacja w Albumie Fotograficznym! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć :)
W ramach międzyszkolnego projektu e-Twining "Jesienne przysmaki" uczniowie zrobili owocowe i bardzo apetyczne szaszłyki oraz przygotowali smaczny, pożywny i zdrowy koktajl owocowy.
Po wiecej zdjęć zajrzyjcie do naszego albumu fotograficznego , ale uprzedzamy... nie oglądajcie kiedy jesteście głodni ;)
Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat Limanowski, w ramach którego prowadzimy nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatne mediacje.
Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.
Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również EDUKACJĘ PRAWNĄ, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa.
Zachęcamy również do śledzenia: naszego profilu na Facebooku, gdzie publikujemy m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.
Z nadzieją na życzliwą współpracę,
Marcin Kałużny
Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. „w górę serca”)
Ul. Lwowska 11 | 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 44 11 994
pomoc-prawna@sc.org.pl
biuro czynne pon.-pt., w godz. 8.00-16.00
www.pomocprawna.sc.org.pl
www.fb.com/Nieodpłatna-Pomoc-Prawna-Stowarzyszenie-Sursum-Corda-809371925859194
www.sc.org.pl
Polubmy się! www.fb.com/Stowarzyszenie.Sursum.Corda
Powiat Limanowski zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w konkursie ,,Rolnicy siłą ,,Solidarności” 1980/81”.
Organizatorem konkursu jest Powiat Limanowski, a współorganizatorami Miasto Limanowa, Gmina Limanowa oraz NSZZ RI Solidarność. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Karol Nawrocki Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Katarzyna Saks – Dyrektor Narodowego Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Patronat medialny objęli: Radio RDN Małopolska i Nowy Sącz, Portal limanowa.in, Telewizja Internetowa TV28.
Konkurs ma charakter otwarty, indywidualny, skierowany do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz do uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu limanowskiego; z podziałem na trzy kategorie tematyczne prac: plastyczna, literacka, muzyczna oraz w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
13 października świętowaliśmy "Dzień Nauczyciela". Odświętnie ubrani uczniowie od samego rana składali najserdeczniejsze życzenia swoim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły. Uśmiechy i dobry nastrój dopisywaly wszystkim.
W samo południe uczniowie klasy 7 zaprosili wszystkich na akademię . Przypomnieli nam historię święta oraz zaprezentowali, z przymrużeniem oka, pomoce naukowe niezbędne dla nauczycieli uczących w szkole.
My również dołączamy się do życzeń składanych przez naszych Kolegów i Koleżanki
Życzymy, by słońce ozłacało każdą chwilę Waszego życia . Bądźcie zdrowi , zadowoleni z pięknej i trudnej pracy , jaką wykonujecie , zadowoleni z nas .
Niech Was omijają kłopoty i troski! Niech się spełniają wszystkie Wasze marzenia!
Z całego serca życzymy Wam stu lat pomyślności!